Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fernando Torres - životopis

Jeden z nejlepších fotbalistů Španělska, ba možná ten nejlepší, se narodil 20.března 1984 v hlavním městě Madrid. S fotbalem začal už v pěti letech, ale ne za slavný Real Madrid, ale za městkého rivala Atletico.

V turbuletním věku sedmnácti let už měl velkou zodpovědnost. V devatenácti se stal kapitánem svého mužstva hrající nejvyšší španělskou fotbalovou ligu.Fernando poprvé zazářil na jaře roku 2002, kdy dovedl španělskou sedmnáctku k titulu mistra světa. Byl ale také oporou Atletica při postupu do Primera Division, což je ve španělsku nejvyšší soutěž.

Jak se později ukázalo proti mnohem lepším obráncům a brankářům se jen tak lehce goly dávat nedají.

Pod svá ochraná kříd.la si jej vzal Luis Aragones (současný trenér španělské reprezentace) a staral se o něj jak o malé děcko. Jelikož Atletico na tom není zrovna finančně dvakrát nejlépe, Fernando Torres je vděčným předmětem historek o chystaném přestupu. Nejčastěji zmiňovaný jsou velkokluby jako Real Madrid nebo AC milán.

Sezona 2003-04 se pro něj stala velmi úspěšná, protože si ve svých devatenácti letech získal obdiv celého Španělska. Ve 35 zápasech se trefil celkem dvacetkrát, což se nepovedlo ani takovým hvězdám jakými v té sezoně byli Ronaldinho nebo Raúl .

Fernando má smlouvu s Atleticem do roku 2008, ale nikdo nepočítá s tím, že by vydržel v tomhle průměrném španělským týmu déle. Ten, kdo se ho pokusí získat se zřejmě pořádně plácne přes kapsu, protože jeho hodnota na trhu je přes 25 milionu eur.

Také na Mistroství světa zářil, i když jeho reprezentace skončila v osmifinále, stačil se třikrát trefit do sítě soupeře. Nejvíce zazářil v zápase proti Tunisku, kde Španělé už od osmé minuty prohrávali ale ve druhé půli poslal kouč Aragones na hřiště Raula a hra se mnohem víc oživila. Španělsko nakonec zaslouženě vyhrálo 3:1 a Torres se trefil hned dvakrát.

Fernando se zdá být téměř dokonalý- skvělý tah na bránu, silný v nohou, dobrá kondice, výjimečná technika. Má i pár chyb a to především v osobních soubojích kde mívá obrovské problémy, jelikož není nijak zrovna silný. Další slabina je při pohledu na jeho statistiky dost nepravděpodobná, ale dává podezřele málo branek na hřištích soupeře.

O Fernandu Torresovi, o tomhle senzačním hráči se bude dozajistě ještě dlouho mluvit.